Rijexamen afleggen kon het best in Zutphen
- 19 maart 2016
- Jelle Seubring
ZUTPHEN - Je rijexamen afleggen kon je het beste doen in Zutphen, of in Apeldoorn. Dat blijkt uit een inventarisatie die Omroep Gelderland uitvoerde met gegevens van het CBR.
Met een slagingspercentage van 57% behoort Zutphen tot de top in Gelderland. Ook Apeldoorn heeft een gelijk percentage. Volgend in de lijst zijn Tiel (53%), Doetinchem (49%) en Arnhem (49%).
De cijfers zijn berekend over de jaren 2013, 2014 en 2015. Daarom staat Zutphen ook nog in de lijst, sinds april 2015 is het namelijk niet meer mogelijk om in Zutphen rijexamen af te leggen, maar is dit verplaatst naar Deventer. Hier ligt het slagingspercentages ongeveer gelijk met die van Zutphen.
Toeval
Volgens Omroep Gelderland is er geen sprake van toeval, omdat er gemeten is over een periode van drie jaar, waarin tienduizenden rijexamens zijn afgelegd. Het percentage gaat alleen over eerst afgelegde examens voor rijbewijs B en is berekend over de jaren 2013, 2014 en 2015.
