Stickers
- 5 december 2016
- Jesse Sprikkelman
Ooit waren stickers hip. Net als buttons, All Stars, te kleine skateboarden, skinny jeans en nog veel meer. En zoals mijn ouders altijd zeggen: "oude tijden komen altijd terug." Dat klopt helemaal! Skinny jeans, te kleine skateboarden en All Stars zijn weer volop terug te vinden in het straatbeeld.
Maar dat eerste, stickers, is een taboe in Zutphen. Tja, het is misschien erg eenzijdig om hier over te schrijven, omdat wij zelf ook stickers uitdelen. En het absoluut heel erg vinden dat deze overal opgeplakt zijn (we hebben nog stickers, klik hier). Kuch, hoe durven ze. Nu zijn de jongeren van ROOD trendzetters qua stickers. Je ziet namelijk overal stickers van ‘niet in mijn naam’ en ‘geef ons een groen sein voor de nachtrein’. Hier had ik als een journalist schijnbaar hoort te doen kunnen vallen over de spellingsfout. Maar ach, het valt op. En dat is een heel goed teken!
De jongeren van ROOD hebben wel de opdracht gekregen om alle stickers te verwijderen. Wat ik niet snap, want uit een quote in De Stentor blijkt dat ook zij de stickers gewoon uitgedeeld hebben. Dan is het wettelijk gezien niet hun probleem dat deze overal opgeplakt zijn. Mocht de binnenstadsmanager graag willen dat onze stickers verwijderd worden kan dat. [email protected] is het mailadres waar hij zijn ei kwijt kan. Ik vind het grappig: Iemand die nooit van zich laat horen in Zutphen kan zich wel kapot stressen om een paar plakplaatjes.
Iemand zei dat het zonde van het straatbeeld is, overal die stickers. En dat is misschien ook wel zo. Maar het heeft ook een bepaalde charme! Op zo’n manier proberen je punt duidelijk te maken. (Of zoals LokaalGelderland doet: ongenuanceerd, schaamteloos reclame maken).
Mijn conclusie uit de stickerrel, die gevoerd wordt tussen de stickeruitdelers en de cultuurbarbaren van het binnenstadsmanagement, is dat je moet accepteren dat tijden terug komen. En dat mensen op deze manier hun stem laten horen. Is toch eens wat anders dan vanaf hun computertje op social media.
Wie weet lopen we binnenkort allemaal wel met een Nokia 3310 rond, met een sticker van het binnenstadsmanagement erop.
Dan nog een stukje muzikale opvoeding. Het bandje The Academic maakte een liedje over hoe erg zij 2003 missen. Leuk om op te zetten als je door het volgeplakte Zutphen fiest.
