Gemeente Lochem legt controle verantwoordelijkheid bij inwoner
- 30 oktober 2016
- LokaalGelderland
LOCHEM - De gemeente Lochem legt meer verantwoordelijkheid neer bij haar inwoners. Onder de noemer "Doe Het Zelf controles" moeten mensen die een dakkapel of uitbouw op of aan hun woning hebben laten plaatsen in het vervolg zelf een controle uitvoeren of dat allemaal volgens de juiste richtlijnen is gebeurd.
Onvoldoende mankracht
Omdat de gemeente die verantwoordelijk is voor het bouwtoezicht momenteel de mankracht ontbeerd, is dus gekozen voor de Doe het zelf variant waarbij de controletaak dus bij de inwoners wordt gelegd. aldus een woordvoerder van de gemeente, Wij richten ons op de risico onderwerpen, daarnaast ligt de verantwoordelijkheid voor een veilig verloop van het bouwproces natuurlijk de eerste prioriteit en verantwoordelijkheid van de betrokken bouwondernemingen
Steekproefsgewijze controles
Uiteraard blijft de gemeente steekproeven uitvoeren om het niet helemaal uit handen te geven, De doe het zelf controle geldt ook alleen voor bouwwerken die door de gemeente zijn voorzien van een lage prioriteit, deze lage prioriteit wordt vaak toegekend omdat in het verleden en na onderzoek is gebleken dat in de meeste gevallen (vrijwel) alles correct is verlopen. Inwoners die een bouwvergunning hebben gekregen ontvangen van de gemeente een brief waarmee verklaard kan worden dat de bouw conform de bepalingen gesteld in de vergunning heeft plaatsgevonden.
