Officiële opening visvijver Witte Wieven ging door ondanks tegenslag
- Maatregelen genomen
- 25 maart 2019
- LochemsNieuws
LOCHEM - De hengelsportverenigingen De Brasem uit Lochem en de Gouden Karper uit Laren lieten de geplande officiële opening van de visvijver bij de Witte Wieven zondag gewoon doorgaan. Dit ondanks de tegenslag, die vorige week het nieuws haalde. De uitgezette vissen waren bijna allemaal opgegeten door aalscholvers.
Voor de opening zijn vissen van elders in de vijver uitgezet. De beide visclubs willen de vijver vooral gebruiken voor jeugdactiviteiten. De in november uitgezette jonge karpers zijn bijna allemaal opgegeten door aalscholvers. De clubs deden al een oproep aan sponsors om te helpen. Inmiddels is ook een aanvraag ingediend bij Fonds 1819. Er is ongeveer 1500 euro nodig voor het herstel van de visstand.
Maatregelen
Rob Driessen, jeugdcoördinator van De Brasen, zegt dat er ook maatregelen worden genomen om herhaling te voorkomen. Dit kan door te zorgen dat de vis kan vluchten naar beschutte plekken waar ze onbereikbaar zijn voor vogels. Te denken valt aan overhangende takken.
Zondag werd de vijver officieel in gebruik genomen. Zowel leden als niet-leden kwamen langs. Er werd onder meer uitleg gegeven over hoe men mag vissen.
