LGLD KORT: Dag van de Initiatieven in Zutphen
- Kort nieuws
- 26 november 2018
- LokaalGelderland
ZUTPHEN - Op 12 december aanstaande komt een divers gezelschap van maatschappelijk betrokken mensen bijeen in Zutphen voor de Dag van de Initiatieven. Organisator is de Stichting Driekant Inspireert die onder de noemer ‘Fontein 21’ jaarlijks nieuwe, duurzame en maatschappelijke initiatieven een prachtig podium biedt.
Fontein 21
Een bijzonder evenement voor en door mensen met een grote gedrevenheid om de wereld mooier te maken. Mensen die zich niet langer laten beperken door geld en regels. Mensen die nieuwe manieren zoeken om goede initiatieven gestalte te geven waarbij de mens het uitgangspunt is en blijft. En uitsluiting niet langer wordt getolereerd.
Dit jaar belooft een bijzondere editie te worden. De dag start met een open debat onder leiding van Cees Grimbergen. Het centrale thema is: ‘het slechte huwelijk tussen geld en bureaucratie mag niet langer bepalend zijn voor de ontwikkelingskansen van kwetsbare mensen’. Er schuiven een aantal opvallende mensen aan zoals: Marianne Lentz, Regiomanager UWV Stedendriehoek & N.W. Veluwe, Aart van der Gaag, Commissaris 100.000 banen VNO/NCW, Sandra Balij, Ctaste/Ctalents, Aukje Smit, onderzoeker inclusieve arbeidsmarkt, Ad Broere, auteur van o.a. het boek ‘Geld in de bijrol’ en vele anderen.
Hierop volgend vindt de lancering van het Leer GarantiePlan plaats door o.a. de burgemeester van Zutphen. Mariette Hamer, Voorzitter Sociaal-Economische Raad schrijft het volgende over het Leer Garantie Plan: “Ik gun ieder mens een volwaardige plek in de samenleving. Iedereen verdient het om gekend te worden en verdient de mogelijkheid om bij te dragen aan die samenleving. Henk Smit heeft daar in zijn bedrijf op bijzondere wijze invulling aan gegeven. Mooi dat hij zijn ervaringen wil inzetten voor nog meer mensen die de steun verdienen en voor de ondernemers die net als Henk de mensen de kansen willen geven. Ik vind het daarom geweldig dat zijn Leer Garantie Plan op 12 december wordt gepresenteerd. En ik hoop van harte dat veel ondernemers van de mogelijkheden gebruik zullen maken, veel mensen geholpen worden en het Leer Garantie Plan een groot succes zal worden.”
In de middag geeft Heidi Leenaarts, oprichter van United Economy een persoonlijke visie over hoe we stap voor stap naar een Samenwerkingseconomie kunnen gaan.
Initiatievenmarkt
Op de initiatievenmarkt krijgen bezoekers een beeld van de bijzondere projecten die er in ons land het levenslicht zien zoals: Stichting Wortel, Buddy to Buddy, 2GetThere, Trash’ure Taarten en diverse projecten van studenten van de HAS. Het publiek nomineert 3 initiatieven waarna een deskundige jury de winnaar kiest. Deze winnaar krijg als prijs ‘een tas vol’ expertise van de juryleden.
Initiatieven die willen meedingen en de kans willen benutten om zich te presenteren aan een breed publiek kunnen zich nog tot 5 december bij ons aanmelden. We nodigen je van harteuit om deze mooie dag bij te wonen. Met een mooi initiatief of als bezoeker. Om inspiratie op te doen, te netwerken, mee te stemmen op het beste initiatief van 2018 of om je gewoon onder te dompelen in de positieve energie. Aanmelden kan via de website https://fontein21.nl/. Welkom!
