Bokbierdag: veel bier en een historische optocht

Bokbierdag: veel bier en een historische optocht

ZUTPHEN - De twintigste editie van de Nationale Bokbierdag zit erop. In de jaren ’90 vond de eerste editie van het festival plaatst in de binnenstad, twintig jaar later is het uitgegroeid tot een groot, landelijk evenement met ruim honderdduizend bezoekers.

Het festival werd ’s middags geopend door organisator Cor ten Barge en burgemeester Carry Abbenhues. Uiteraard mét een bokbiertje, al gaf Abbenhues deze weg aan iemand anders, omdat ze zelf geen alcohol drinkt. In de stad was het gezellig druk. “Het is echt een evenement waarnaar ik uitkijk” zegt een bezoekster. Een andere bezoeker zegt niet meer dan “BIER!”. 

Naast dat bezoekers konden genieten van ruim vijftig soorten bokbier, konden ze ook kijken naar de grote optocht. “Het is denk ik de enige optocht in Nederland waar zoveel mooie bierwagens in meerijden, karren met paarden, oldtimers en noem maar op”, zegt organisator Cor ten Barge.

Veiligheid
Vanwege het hoge bezoekersaantal staat de veiligheid voorop. Er was veel beveiliging en politie op de been. Ook zijn er extra maatregelen getroffen: ”Vorig jaar zijn we begonnen met ‘crowd-management’, de politie, brandweer en beveiliging kijken of het niet te druk wordt. Als het ergens te vol wordt worden bezoekers doorverwezen naar andere locaties doormiddel van tekstkarren. Het is de bedoeling dat het veilig blijft.”

Bekijk hier de video van LGLD KORT

Op deze publicatie rust copyright.