Taxichauffeurs ergeren zich kapot aan foutparkeerders bij station Zutphen

Taxichauffeurs ergeren zich kapot aan foutparkeerders bij station Zutphen

Rustig de koffers uitpakken, daarna nog even meelopen naar het station en dan weer in de auto stappen. Dit gebeurt dagelijks op het station van Zutphen. Dat is natuurlijk niet heel raar, maar wel wanneer je je auto op een parkeerplaats zet die enkel voor taxi's bedoelt is. 

Taxichauffeurs ergeren zich kapot aan automobilisten die schijt hebben aan de bordjes, zo vertelt John uit Deventer. "Geregeld staan alle vakken vol als ik met mijn taxi aan kom. En dat zijn dan allemaal personenauto's." De Deventenaar heeft al wel eens een aanvaring gehad met een automobilist. "Ik moest iemand oppikken waarvan ik wist dat hij veel koffers zij zich had. Dus dan wil ik daar gewoon staan. Toen ik een man, die op zijn dochter zat te wachten, aansprak werd hij boos. Hij dreigde mijn baas te bellen. Dat heeft ie natuurlijk niet gedaan." 

"Iedereen denkt dat ze maar 'even' de auto daar neer kunnen zetten"
Taxichauffeur Raoul

De schuld lijkt toch echt te liggen aan de automobilisten. Verschillende borden, met pijlen, geven aan dat het parkeervak voor taxi's is. En toch gaan mensen er staan. "Borden lezen is ook lastig", vertelt taxichauffeur Raoul die zelf uit Zutphen komt. "Het is hier echt een drama. Iedereen denkt dat ze maar 'even' de auto daar neer kunnen zetten. En dat kan gewoon niet. De borden staan er niet voor de sier." 

Borden niet lezen

Niet alleen taxichauffeurs hebben last van de foutparkeerders. Ook gehandicapten. Op de gehandicapten parkeerplaats op het pleintje staan ook vaak auto's die daar niet mogen staan. 

Eén van de foutparkeerders moppert wanneer we vragen waarom hij de auto daar parkeert. "Er is hier gewoon niet genoeg plek. Fout van de gemeente. Dus als ik een boete krijg gaat die naar hun." Raoel moet lachen om die opmerking. "Ach, wat denken sommige mensen simpel he." 

De parkeerplaats bij het station.
Reageren? Mail de redactie via [email protected].
Op deze publicatie rust copyright.