Bomen-debacle wordt groter: 500 moeten er tegen de vlakte
- Insecten slaan toe
- 6 juni 2018
- Jelle Seubring
ZUTPHEN - De Perenprachtkever blijkt zeker 500 bomen van het Witte Lint in Zutphen (N348) dusdanig te hebben aangetast dat deze moeten worden gekapt. De hoop was dat de schade beperkt zou blijven tot 260 bomen. De kapwerkzaamheden worden donderdag afgerond. Het strijken met knoflookextract waardoor de kever haar eitjes niet opnieuw kan afzetten is vrijdag klaar.
De komende vier tot zes weken worden de overblijvende bomen gemonitord. In de tussenliggende periode wordt overlegd met de kunstenaar die het Witte Lint bedacht heeft en specialisten. Gekeken wordt welke scenario’s er mogelijk zijn voor herstel, vervanging of een andere invulling. Op basis van dit advies nemen Gedeputeerde Staten een besluit over de toekomst van het Witte Lint. Dit gebeurt naar verwachting in of net na de zomer.
Perenprachtkever
De Perenprachtkever begint zijn leven als eitje dat wordt afgezet onder de schors van de boom. Daar ontwikkelt het zich tot larve, verpopt en vliegt uit als kever in een levenscyclus van 24 maanden. Dit is te zien aan de vlieguitgangen in de boom. Met knoflookextract wordt de schors ingesmeerd van bomen waar geen of heel weinig uitvlieggaten zijn. De bomen zagen er afgelopen twee jaar bij inspecties en onderhoud gezond en vitaal uit. Nu blijkt echter dat de kever zich intussen heeft genesteld in een deel van de bomen. Mede door het warme weer vliegt de kever nu massaal uit. Een deel van de bomen, vooral bij Eefde ziet er al zeer slecht uit. Op dinsdag 5 juni is begonnen met kappen van de bomen.
