Waarom er twee stembureaus vlak naast elkaar zitten in Zutphen
- Verkiezingen
- 21 maart 2018
- Jesse Sprikkelman
ZUTPHEN - In de regio zijn tientallen stembureaus te vinden. Deze worden verspreid door de gemeente zodat iedereen er één in de buurt heeft. Echter zitten er in Zutphen twee vlak naast elkaar. Namelijk in het oude en nieuwe Stadhuis. Waarom is dat?
De reden is simpel. De stemlokalen worden verdeelt zodat de bevolking zich ook goed kan verspreiden. In de binnenstad wonen natuurlijk veel mensen. "En niet alleen bewoners in de binnenstad maken gebruik van deze stembureaus. Ook veel mensen die naar de stad gaan om te shoppen stemmen hier", legt een woordvoerder van de gemeente uit.
Heel wat jaren geleden is dit idee bedacht. "Een aantal jaren geleden moest het stembureau in het oude stadhuis gesplitst worden omdat het te druk werd", aldus de zegsvrouw. "Het is nu ongeveer 7 of 8 jaar dat we twee stembureaus hebben in het oude en nieuwe stadhuis."
