Waarom je nog steeds 'dames en heren' in de trein hoort
- Openbaar Vervoer
- 13 december 2017
- LokaalGelderland
REGIO - Het is vroeg in de ochtend. Zojuist is omgeroepen welk station de trein nadert. Een groep mannen vraagt zich hardop af waarom er nog steeds 'dames en heren' omgeroepen wordt. Want, er wordt sinds kort toch "genderneutraal omgeroepen?"
Lees verder onder de video...
Het klopt inderdaad dat er geen dames en heren meer omgeroepen bij de NS. Op alle stations in wordt 'beste reizigers' gezegd in plaats van dames en heren. Dit zodat iedereen zich aangesproken voelt. Echter hoor je de komende tijd nog wel eventjes 'dames en heren' in de treinen. Dit is zondag ingevoerd bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling.
Updates
Omdat het omroepsysteem in de treinen niet centraal aangestuurd kan worden wordt het mondjesmaat veranderd. Alle systemen moeten per stuk aangepast worden. Dus dat heeft nog even wat tijd nodig.
Ook is de kans dat je in treinen waar de conducteur de omroepen nog doet, en het niet door de welbekende robot-stem gedaan wordt, nog aangesproken wordt als 'dames en heren'. Een conducteur weet ons te vertellen dat zij voorlopig nog vrij zijn in het omroepen.
Persoonlijk contact
Ook zullen de conducteurs je waarschijnlijk geen 'reiziger' gaan noemen in persoonlijke gesprekken. "In persoonlijke gesprekken is het natuurlijk aan de conducteur hoe hij zijn of haar gastvrijheid invult. Iedere reiziger is ons even lief" aldus president-directeur Van Boxtel tegenover de NOS.
Ai, het is natuurlijk niet de bedoeling dat jij je beledigd voelt. Zeker niet omdat je diep van binnen je altijd al een reiziger hebt gevoeld ;-) Je Sprinter is vast nog niet helemaal aangepast aan deze nieuwe manier van de mensen aanspreken maar dit gaat snel veranderen! ^RK
— NS online (@NS_online) 12 december 2017
Lees ook:
