Hoe kermismaandag in Brummen een ware feestdag is
De vogelwei in Brummen vorig jaar.

Hoe kermismaandag in Brummen een ware feestdag is

Wie maandag over de N348 langs Brummen rijdt moet niet raar opkijken wanneer er groepen mensen om 9 uur al aan het bier zitten. In het dorp wordt namelijk zoals elk jaar kermismaandag geviert. 

De laatste dag van de kermis is een heuse feestdag voor de Brummenaren. Scholen in het dorp hebben vrij, net als ambtenaren, en de lokale ondernemers sluiten hun deuren die dag. 

Vogelschieten

Op kermismaandag begint vroeg in de ochtend het vogelschieten. Een grote stoet met mensen trekt richting een weiland in de uiterwaarden langs de IJssel. Daar proberen deelnemers een houten vogel van een paal te schieten. Omdat vele vrij zijn, en het evenement al vroeg begint, wordt er ook al vroeg bier gedronken. 

Als je in het dorp vraagt waarom iemand die dag vrij heeft krijg je standaard het antwoord. "Tja, dat is al jaren zo. Traditie." Het blijkt dat vooral dorpen veel waarde hechten aan evenementen zoals een kermis. 

Het vogelschieten begint maandagochtend om 08.00 uur. Direct zal de bar open gaan en het bier vloeien.

Op deze publicatie rust copyright.