Video | Gevaarlijke gladheid in winkelstraat: "We helpen oudere mensen het portiek uit"

Video | Gevaarlijke gladheid in winkelstraat: "We helpen oudere mensen het portiek uit"

Bij elk spatje water wordt het gevaarlijker. Het trottoir van de Lange Hofstraat is gevaarlijk, en al helemaal voor mensen op leeftijd. In 2014 heeft ondernemer Martijn Droog, van de winkel Noten en Zo, dit aangegeven bij de gemeente. Maar er is niks mee gedaan. Droog legt uit waarom hij zich zorgen maakt. 

"Het moet natuurlijk niet gevaarlijk worden"
Martijn Droog

Authentiek
“We zitten hier aan een mooie straat, maar gevaarlijk is het wel” vertel hij. “Het mooie aan de straat zijn de authentieke stenen, zo heeft de gemeente het gewild. Maar de stenen zijn wel erg gevaarlijk. Als er water op komt dan wordt al snel erg glad.” Droog denkt dat andere stenen geen optie is: “De klinkers zijn bij de gemeente heilig. Dus die halen ze niet weg. Maar je zou er zo een laagje coating op kunnen doen, of iets dergelijks.” Hij snapt dat de gemeente gekozen heeft voor deze stenen: “Het past bij de straat. Net als dat mensen over straat lopen en de winkels die hier zitten. Maar het moet natuurlijk niet gevaarlijk worden.” Wanneer het geregend heeft moet hij zijn klanten op leeftijd een handje helpen: “We helpen oudere mensen het portiek uit. Ik raadt ze dan ook aan op de straat te gaan lopen. Dat is een stuk veiliger.” Verderop in de straat loopt de stoep schuin af. En daar gaan volgens de ondernemer regelmatig mensen onderuit.

"We moeten bereikbaar blijven. Klanten zetten de auto het liefst voor de kassa"
Martijn Droog

Oplossing
Hij hoopt dat het veranderd kan worden, maar asfalt moet er niet komen: “Dan blijft het niet authentiek. Maar gelukkig heb ik alleen maar verstand van pinda’s” roept hij lachend. Op uitnodiging van het forum is er al eens gesproken over de kwestie. “We hadden het er toen over dat de straten smaller maken en de stoepen breder een optie kan zijn. Dit nodigt ook uit om niet hard te rijden. En dat zijn twee vliegen in een klap.” Het forum heeft er uiteindelijk niks mee gedaan. 

Veel ondernemers uit de straat sluiten zich aan bij Droog zegt hij zelf. Maar autovrij maken wil hij niet: “Nee, dat is geen optie. We moeten bereikbaar blijven. Klanten zetten de auto het liefst voor de kassa.” 

De stoep van de Lange Hofstraat in Zutphen zorgt voor gevaarlijke situaties. Het is er geregeld glad, niet alleen in de winter. Maar wanneer er ook maar een beetje regen valt. Ondernemer Martijn Droog pleit voor een oplossing. 

In gesprek
De gemeente Zutphen laat via een woordvoerder weten geen meldingen te hebben ontvangen over de gladheid van de stoep zelf. “We zullen in gesprek gaan met de ondernemers, om te kijken hoe de vork in zijn steel zit” vertelt hij. Wel zijn er meldingen binnengekomen over de rand van de stoep, die erg glad kan worden: “Eens in de vijf jaar voeren we een controle uit. Dan doen we een stroefheidsmeting. Deze is vorig jaar nog gedaan, en toen is hij goed uit de test gekomen.” Wel wordt er gesproken over een herinrichting van de Lange Hofstraat, en dan zal dit onder andere meegenomen worden. 

Op deze publicatie rust copyright.