Apeldoorn komt voor in Panama Papers

Apeldoorn komt voor in Panama Papers

APELDOORN - De Panama Papers liggen op straat! Maandag zijn ze grotendeels online gezet door het internationale journalistenconsortium (ICIJ) dat onderzoek heeft gedaan naar belastingparadijzen. Begin april werden de resultaten van het onderzoek al naar buiten gebracht. Het ICIJ heeft aan de NOS laten weten dat het voor publiek belang is dat de informatie openbaar is. Dit is gedaan in de vorm van een database van meer dan 200.000 vennootschappen in belastingparadijzen. 

Grifstraat 6B
Ook Apeldoorn komt voor in de database, om precies te zijn de Griftstraat 6B in Apeldoorn. In dit pand heeft Mailprofs Uitzendbureaux een onbekende tijd gevestigd gezeten. Het is niet bekend of specifiek dit bedrijf ook daadwerkelijk betrokken is met de schandalen rondom de Panama Papers. Mailprofs Uitzendbureaux was een vestiging van een groter bedrijf met dezelfde naam. De desbetreffende vestiging is uitgeschreven bij de Kamer van Koophandel. Het pand staat op dit moment te huur. 

Landelijk
Maandagavond zijn er 332 Nederlandse adressen openbaar gemaakt. Dit betekend niet dat ze gelinkt zijn aan Nederlandse staatburgers, het is goed mogelijk dat het door buitenlanders gebruikt wordt. 

Amsterdam komt maar liefst 52 keer voor in de database. De meeste adressen bevinden zich in de Zuidas, het financiële hart van de hoofdstad. Dat mensen voorkomen in de Panama Papers betekent niet meteen dat ze zich schuldig maken aan een strafbaar feit. Het ontwijken van belasting via een legale constructie is op zich niet strafbaar. 

Kijken wie er betrokken zijn bij het schandaal? Klik hier (ICIJ) of hier (gevisualiseerd).

Op deze publicatie rust copyright.