Expositie van Lochemse Heidi in Kulturhus Laren

Expositie van Lochemse Heidi in Kulturhus Laren

In het Kulturhus in Laren exposeert de lokale kunstenares Heidi Kok momenteel haar bijzondere schilderijen. Voor velen is zij geen onbekende: al 32 jaar werkt zij met veel plezier bij de Marskramer in Laren. Minder bekend is haar persoonlijke verhaal achter de kunst die zij nu met het publiek deelt.

Begin 2019 kreeg Heidi te maken met een zware burn-out. Overbelasting speelde een rol, maar ook haar hoogsensitiviteit en, zoals ze zelf omschrijft, haar paranormale gaven. “Ik voelde vaak de emoties van mensen om mij heen, iets wat ik toen nog niet besefte,” vertelt ze. Om tot rust te komen, begon ze met schilderen. Wat begon als een manier om te herstellen, groeide al snel uit tot een grote passie.

Intuïtief en kleurrijk

Heidi werkt voornamelijk met stippen, in een stijl die doet denken aan pointillisme en impressionisme. Sommigen vinden haar werk zelfs doen denken aan Vincent van Gogh. Waar ze eerst met acrylverf werkte, schakelde ze al snel over op olieverf. “Dat vond ik spannend, omdat het langzamer droogt, maar de kleuren zijn veel intenser,” legt ze uit.

Haar doeken worden steeds groter. “Er zitten heel veel uren in een schilderij, maar zodra ik begin, bruist het eruit. Ik ga er helemaal in op. Door al die stipjes en kleuren ontstaat er iets moois. Ik vind het magisch.”

Natuur en energie

De natuur vormt een belangrijke inspiratiebron. Gekleurde luchten, water en bomen keren vaak terug in haar werk. Soms is een foto het startpunt en gaat ze daar intuïtief mee aan de slag. “Ik hou van krachtige kleuren en wil dat mijn schilderijen energie uitstralen,” zegt Heidi. Volgens haar kunnen de werken zelfs een helende werking hebben. “Er komen vaak bijzondere, spirituele elementen in tot uiting.”

Opvallend is dat Heidi nooit schilderlessen heeft gevolgd. Dat is een bewuste keuze. “Ik zie het als een unieke, persoonlijke ontwikkeling hoe mijn schilderijen zich ontwikkelen. Mijn werk ontstaat intuïtief en dat maakt het juist zo bijzonder.” Haar schilderijen zijn daardoor duidelijk herkenbaar als ‘een echte Heidi’.

Expositie in het Kulturhus

Met haar expositie in het Kulturhus hoopt Heidi bezoekers te raken. “Ik wil dat mensen genieten van mijn kunst en dat het ze kracht en energie geeft.” Bezoekers krijgen bovendien de kans om een reactie achter te laten in een gastenboek dat bij de expositie ligt.

De tentoonstelling is tot eind april te bezichtigen in het Kulturhus in Lochem.

Reageren? Mail de redactie via [email protected].
Op deze publicatie rust copyright.