Pendeldienst tussen Harfsen en Laren tijdens werkzaamheden Deventerweg
- Nieuws
- vandaag
- Mattijs Janssen
HARFSEN - Tijdens de afsluiting van de Deventerweg in Laren komt er een tijdelijke pendeldienst voor reizigers uit Harfsen die gebruikmaken van Buslijn 57.
Tijdens de werkzaamheden rijdt buslijn 57 van 9 maart tot medio mei 2026 niet meer door Harfsen en Epse. Om te voorkomen dat reizigers uit Harfsen zonder openbaar vervoer komen te zitten, gaan er in de spits (taxi)busjes rijden tussen Harfsen en Laren.
De pendeldienst rijdt van maandag tot en met vrijdag tussen 7.00 en 9.00 uur en 15.00 en 17.00 uur. Reizigers kunnen opstappen bij de bushalte tegenover de Spar in Harfsen en worden naar Laren gebracht. Daar kunnen zij overstappen op buslijn 57, die via de A1 naar Deventer rijdt.
De exacte startdatum van de pendeldienst wordt nog vastgesteld door Arriva en wordt later bekendgemaakt via de bushalte en de website van de gemeente.
Onacceptabel
Volgens mobiliteitswethouder Michiel Rijsberman was een oplossing nodig omdat Harfsen anders elf weken lang zonder busverbinding zou zitten. “Dat vindt de gemeente onacceptabel. Samen met Arriva en de provincie hebben we daarom deze tijdelijke oplossing gevonden,” aldus de wethouder.
De kosten van de pendeldienst worden gezamenlijk gedragen door de provincie Gelderland en de gemeente Lochem.
