Man zonder geldig rijbewijs slaat op de vlucht
- 14 januari 2017
- LokaalGelderland
LOCHEM - Vrijdagavond rond 23:30 reden Lochemse agenten tijdens de surveillance op Lochemseweg in Epse. Op enig moment kwam hun een auto tegemoet. Ze wilden deze auto controleren en keerden ons voertuig. In de bebouwde kom van Epse zaten ze achter het voertuig dat zich netjes aan de snelheid hield. Zij gaven het voertuig een stopteken waar de bestuurder niet aan voldeed.
Aangekomen bij de kruising Lochemseweg met de Deventerweg reed het voertuig door het rode verkeerslicht in de richting van Deventer waarna het gas erop ging. Het voertuig reed de A1 op richting Deventer-Oost met een snelheid van ruim boven de 180 Km/u. Bij de afrit Deventer-Oost ging het voertuig van de snelweg af en reden de bebouwde kom van Deventer in. Daar werden snelheden gehaald van meer dan 130 km/u. In de bebouwde kom schoot het voertuig een woonwijk in waarna de politie het voertuig uit het oog verloren.
Na een korte zoekactie troffen ze het voertuig aan met 2 mannen er in. Een getuige had gezien dat het voertuig met hoge snelheid aankwam rijden, parkeerde en dat de bestuurder en passagier er rennend vandoor gingen. Kort daarna waren dezelfde personen terug komen lopen en weer in de auto gaan zitten.
De bestuurder, een 29 jarige man uit Gorssel, bleek een ongeldig verklaard rijbewijs te hebben en onder invloed te hebben gereden. Tevens bracht hij door zijn rijgedrag overige weggebruikers in gevaar. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau in Deventer. Daar blies de bestuurder op de ademanalyse 820 Ug/L.
Voor alle feiten zal proces verbaal worden opgemaakt. Omdat dit niet de eerste keer was, dat de man toch ging rijden terwijl zijn rijbewijs ongeldig was verklaard, heeft de politie het voertuig in beslag genomen. Echter was zijn passagier, een 36 jarige man uit Apeldoorn, het hier niet mee eens. Hij begon ons te beledigen en hiervoor werd hij direct aangehouden.
Het Openbaar Ministerie Oost-Nederland zal beslissen wat er met het voertuig gebeurd en wat de straffen zullen zijn.
Politie Lochem
