Repetities begonnen voor Ester de musical
- Nieuws
- 5 februari 2024
- Mattijs Janssen
LOCHEM - Afgelopen vrijdag 2 februari kwamen veel vrijwilligers uit Lochem en omgeving samen voor de repetities voor een nieuw project. Ze zingen, schrijven, musiceren, acteren, schminken, verzorgen de catering, kleding, techniek of de website, bouwen het decor; kortom er wordt een musical gemaakt!
Musical van nu
Initiatiefnemer is Sander van Voorts, geboren en getogen in Lochem, heeft al meerdere musicals op zijn naam heeft staan. Voor initiatiefnemer van Voorts is dit niet de eerste keer dat hij deze musical regisseert. In 2023 heeft hij deze musical ook opgezet in Apeldoorn. “Dat was een hele mooie ervaring.” Toen Paul Wansing, de predikant van de Protestantse gemeente Lochem, aan Van Voorts vroeg om een mooi stuk op te zetten voor een breed publiek, was deze keuze snel gemaakt.
Verhaal
Esther is een jonge vrouw die onverwacht voor een grootse opdracht komt te staan. Het is een eeuwenoud verhaal over mannen en hun macht, over vrouwen geschapen om mooi te zijn, over grensoverschrijdend gedrag, maar ook over vluchtelingen in nood, over politici die falen, over discriminatie en over de moed van enkelingen. “Het is een verhaal dat al eeuwen oud is, maar nu nog steeds pijnlijk van toepassing is.” Aldus Van Voorts. Het stuk is herschreven naar de moderne tijd en voor een setting in de buitenlucht. De musical zal namelijk opgevoerd worden in het Openluchttheater van Lochem.

Oproep
Aan de musical werken meer dan 100 vrijwilligers samen. Het stuk kent 25 acteurs, waarvan zeven een hoofdrol hebben. Voor het koor is de organisatie nog op zoek naar leden. Mocht je het leuk vinden om mee te werken aan deze musical, neem dan contact op met [email protected]
Op zaterdag 25 mei in het Openluchttheater in Lochem vindt de musical Ester plaats. Het koor gaat onder leiding van dirigent Johan Klein Nibbelink uit Bredevoort, de acteurs en bandleden gaan de komende maanden hard oefenen om hier een succes van te maken. “En misschien wel het publiek een beetje aan het denken te zetten.”