Zutphenaren korfballen op 20 december tegen Chinees team

Zutphenaren korfballen op 20 december tegen Chinees team

ZUTPHEN - Het Chinese korfbalteam komt naar Nederland van 16 tot en met 31 december. Ze doen mee aan de Korfbal Challenge en spelen voorafgaand daaraan drie wedstrijden tegen verschillende Nederlandse korfbalclubs. Eén daarvan is de Zutphense korfbalvereniging KVZ. Op 20 december spelen de Chinezen in de Hanzehal in tegen KVZ 1. 

Het nationale team van China is op de wereldranglijst afgelopen jaar gestegen van plaats 7 naar plaats 5. Dat is ongeveer vergelijkbaar met nivo hoofdklasse in de Nederlandse korfbalcompetitie. KVZ 1 speelt één nivo daaronder in de overgangsklasse. Het belooft dus een mooi korfbalspektakel te worden.

30 chinezen
De Chinese korfballers en begeleiders worden ’s middags al ontvangen in het clubhuis van KVZ. Daar serveren de vrijwilligers van de kantinecommissie om 17.00 uur een lekkere maaltijd voor de groep van ongeveer 30 Chinezen en de selectie van KVZ. Daarna vertrekt het gezelschap naar de Hanzehal. Om 19.00 uur speelt KVZ 2 daar eerst een oefenwedstrijd tegen Devinco. Om 20.30 begint de wedstrijd van KVZ 1 tegen het Chinese korfbalteam.

Gratis entree
KVZ nodigt alle korfbal liefhebbers uit Zutphen en wijde omgeving uit om naar dit korfbalspektakel te komen kijken.  De toegang is gratis. “Wat is er mooier dan zo’n wedstrijd spelen in een afgeladen Hanzehal met enthousiast publiek dat de Chinezen een  onvergetelijke avond bezorgt” aldus de organisatie.  

Volgens Matthijs Wissink, sportverslaggever van LokaalGelderland, is het een speciale wedstrijd: "Het komt niet vaak voor dat een nationaal team tegen een clubteam speelt."

Op deze publicatie rust copyright.