Graaf Obstacle Run in Lochem is terug van weggeweest met vierde editie
- Nieuws
- 27 augustus 2023
- LokaalLochem
LOCHEM - Op 17 september is het weer tijd voor het sportieve evenement, de Graaf Obstacle Run. Dit zal de vierde keer zijn dat sportievelingen bij het clubhuis van de Scouting Graaf Otto Groep aan de Gageldijk 2a zich kunnen uitleven op het parcours. Of je nu een ervaren obstacle runner bent, een beginner die zijn eerste stappen wil zetten of met je hele gezin samen de obstakels wil gaan overwinnen, de Graaf Obstacle Run is het perfecte sportevenement voor jou. Door Corona konden de afgelopen drie jaar het evenement niet doorgaan, maar dit jaar zijn ze weer helemaal terug met een extra lang parcours.
Sinds 2017 wordt jaarlijks de Graaf Obstacle Run georganiseerd. Vanuit de Scouting Graaf Otto groep werd het evenement in eerste instantie opgezet door een aantal fanatieke leden om wat extra te bieden. Daarbij werd gebruikgemaakt van spullen van de scouting zelf. Bij de volgende edities is de organisatie uitgebreid buiten de scouting. Met veel vrijwilligers werkt de Stichting Graaf Obstacle Run samen aan het sportieve evenement. Op de dag zelf zijn zo’n 100 vrijwilligers actief. De opbrengsten uit de run worden gebruikt voor het opzetten en de continuïteit van dit evenement.

Nieuw bloed
In de rustperiode van de afgelopen drie jaar besloot het bestuur dat het tijd was voor wat ‘nieuw bloed’. De wens hierbij was wel dat de organisatie weer bij de Scouting Graaf Otto Groep kwam te liggen. Een van die scouts die zich aanmeldde om het evenement door te zetten is Daniël Heck. Al vanaf zijn zevende is hij betrokken bij de scouting en heeft hij zich van welpje opgewerkt tot leider. ‘Het mooie van de scouting zijn de mensen die je ontmoet en de vrienden die je maakt’. Zelf heeft Daniël de run nooit gelopen, maar wel bij eerdere edities geholpen. “Als ik dan die aftermovies van eerdere jaren zie en mensen nog altijd rondlopen in hun Graaf Obstacle Run shirt, dan zie je wat een impact het heeft op mensen. Dat wil ik graag voortzetten."
Grenzen verleggen
Het unieke parcours in Lochem gaat door prachtige bossen en weilanden en telt tientallenuitdagende obstakels, die de vaardigheden van de deelnemers op de proef zullen stellen. De parcours zijn ingericht zodat deelnemers hun grenzen leren verleggen, hindernissen overwinnen en elkaar moeten ondersteunen tijdens dit avontuurlijke spektakel. Maar bovenal wil de organisatie dat iedereen plezier heeft en terug kan kijken op een geweldige tijd.
Er zijn verschillende runs om uit te kiezen, zodat er voor iedereen iets passends is. Zo is er de Family Run van 4,5 km waarbij families samen de obstakels kunnen overwinnen. Kinderen vanaf 5 jaar mogen onder begeleiding deelnemen, vanaf 7 jaar mogen kinderen ook zelfstandig deelnemen. De bekende Obstacle Run van 8,5 km is voor zowel beginnende als ervaren runners, ook kan je deze run je als team lopen. En voor de echte fanatieke sporters die op zoek zijn naar de ultieme uitdaging, is er dit jaar voor het eerst de Obstacle Run XL van 13 km. Omdat die laatste enkel voor de echte fanatiekelingen is, is er maar plaats voor 100 deelnemers. Dus zorg dat je hiervoor op tijd aanmeldt.
Op zondag 17 september zal om 10:00 uur de eerste run starten. Elke run heeft zijn eigen tijdslot. Om 14:00 uur zal de laatste deelnemer aan zijn run beginnen. Na de finish en voor de bezoekers is er ook aan de interne mens gedacht. Inschrijven kan via www.graafobstaclerun.nl
