Aardappelraapdag een modderig succes in Laren
- Nieuws
- 12 augustus 2023
- LokaalLochem
LAREN - Zaterdag 12 augustus kon jong en oud voor de derde keer zelf aardappelen van het land rapen bij de familie Woestenenk in Laren. Van deze eigen geraapte aardappelen kon men frietjes laten maken of zelf mee naar huis nemen.

Als het om onze voeding gaat zou men best wat meer een goede portie gezond boerenverstand kunnen gebruiken. Gezonder en verser eten staat bij meer en meer mensen op het menu, maar we weten vaak niet eens meer waar deze producten echt vandaan komen. Op de Aardappelraapdag van de familie Woestenenk kon men zelf ervaren hoe het eraan toe gaat op de boerderij en waar het voedsel echt vandaan komt.
Succesvolle raapdagen
Inmiddels heeft de familie Woestenenk haar derde succesvolle Aardappelraapdagen mogen organiseren. Vorig jaar kon het evenement helaas niet doorgaan door de extreme hitte. Dit jaar leek even het regenachtige weer in de ochtend voor problemen te zorgen, maar tegen de middag trok het weer helemaal bij. “De meeste mensen wachtte wel even de regen af, maar we hebben nu meer mensen mogen verwelkomen dan twee jaar terug.” Aldus Laurens Woestenenk.

Veel ouder en grootouders kwamen met hun (klein)kinderen de aardappelen van het land rapen. Vervolgens konden ze deze schoonspoelen en hier frietjes van laten maken. Verder kon men genieten van lokale producten van onder andere Oosterbrook Zuivel en de eigen Boerderijwinkel. Kinderen konden nog even de lammetjes en konijntjes aaien of lekker springen in het springkussen. Al met al een zeer geslaagde dag.






