Wethouder Sueters gaat aan de slag met scenarios voor de Kaardebol

Wethouder Sueters gaat aan de slag met scenarios voor de Kaardebol

ZUTPHEN - Kijken naar de toekomst, en het verleden achter ons laten. Dat is de uitkomst van de laatste forumvergadering waar de Kaardebol besproken werd.

Verantwoording
Het forum begon met woorden van de verantwoordelijk wethouder Sueters: “Ik ben een verantwoording schuldig, en het beste kan dat mondeling.” In zijn betuiging van spijt geeft hij aan dat hij in de kwestie niet altijd goed heeft gehandeld en niet de juiste rol heeft aangenomen. “Pragmatisch en oplossingsgericht, dat ben ik, en die rol heb ik ook aangenomen. En dat was niet altijd goed.” De raad had eerder in de kaders aangegeven dat er een afstand moest zijn, Sueters nam deze afstand niet. “Er was een gebrek aan afstand. Maar het was geen bemoeienis, daarvan was geen sprake.”

"Huurders willen snel duidelijkheid, anders vertrekken ze."
Nils Müller (SP)

Hoe verder?
Bijna alle aanwezige partijen waren blij met de nederige houding van de wethouder. Maar, hoe moet het nu verder met de Kaardebol. “Huurders willen snel duidelijkheid, anders vertrekken ze” zei Nils Müller (SP). De wethouder wil graag scenarios zorgvuldig gaan uitwerken, en deze in maart voorstellen aan de raad. Dan kan de raad bepalen hoe het verder zal gaan met het duurzaamheidscentrum.

"Liever een goede oplossing, dan een snelle."
Karin Warmoltz (CDA)

De SP ziet graag snel een oplossing, het liefst nog dit jaar. Maar de wethouder wil graag de plannen zorgvuldig uitwerken, om een derde debacle te voorkomen. Vele partijen uitten hun zorgen om de problemen. Volgens de wethouder worden alle problemen meegenomen in het samenstellen van de scenarios. In de periode tussen nu en maart zal de wethouder de raad op de hoogte houden. Wat betreft de SP kan het niet snel genoeg, het liefst wilden ze het diezelfde avond bespreken. “Een duurzaamheidscentrum heeft een grote maatschappelijke waarde. Als we dat willen, waarom nemen we het centrum niet weer terug in eigen handen?” stelt Müller. Andere partijen willen de wethouder de tijd gunnen, en willen wachten op de scenarios.

In de volgende raadsvergadering zal het debat opnieuw worden aangegaan. Wethouder Sueters kreeg dinsdagavond wel een motie van afkeuring voor de kiezen, maar deze werd afgewezen door de raad (lees meer).

Op deze publicatie rust copyright.