Almen staat klaar om Oekraïnse vluchtelingen op te vangen
- Nieuws
- 20 april 2022
- LokaalLochem
ALMEN - Almen ziet de opvang van Oekraïnse vluchtelingen wel zitten. Sterker nog: het dorp staat volledig in de startblokken. Er zijn zelfs frustraties gezien er nog helemaal geen vluchtelingen zijn, meldt NRC.
Zo is er ruimte in de Bed & Breakfast onder Museum Staal. Op de locatie aan de Dorpsstraat kunnen twee volwassenen en kinderen wonen. Ook zijn er omgebouwde schuren, een tuinhuis en andere locaties beschikbaar voor de vluchtelingen.
Supportgroepen
Er is zelfs een hele structuur opgebouwd, om de Oekraïners te ondersteunen. Per opvanglocatie is er een zogenoemde 'supportgroep' opgezet. Die helpt de gezinnen op verschillende manieren. Madeleen Wegelin, overkoepelend coördinator, in de krant: "Zodat niet iederéén de basisschool of sportclub gaat bellen om te overleggen over de kinderen.”
De dorpsbewoners hopen dat ze zich snel kunnen inzetten voor de vluchtelingen.
