Zwarte Cross-koorts laait op: Dit moet je weten
- 8 juli 2017
- LokaalGelderland
LICHTENVOORDE - Nog even geduld, over een weekje trekt de hele Achterhoek weer richting de Zwarte Cross. Maar dit moet je weten voordat je je spullen weer bij elkaar pakt.
Kleurpoeder
De organisatie van de Zwarte Cross heeft besloten alleen nog maar kleurpoeder van leverancier Holi Color Powder te gebruiken. Dit na overleg met de gemeente Oost Gelre en de brandweer. Je mag dus niet je eigen kleurmoeder meebrengen.
Bekijk ook: Video | Strenge regels over kleurpoeder op Zwarte Cross
Verjaardag van de Undercovertent
De undercovertent op de Zwarte Cross bestaat al tien jaar. En dat gaan ze vieren. Met 25 undercoversessies in vier dagen. Iedere act bestaat uit gelegenheidsbezettingen van muzikanten van diverse bekende Nederlandse bands met topmuzikanten van o.a. The Gathering, Typhoon, Moke, De Staat, Van Dik Hout, 16Down, Donnerwetter, Bertolf, New Cool Collective, Dog Called Phenix, Krystl, & Jovink.
Bekijk ook: 'Undercovertent' Zwarte Cross bestaat tien jaar
Spot Rutte
De kans is aanwezig dat je Mark Rutte tegen gaat komen. Hij is namelijk hoogst persoonlijk uitgenodigd. Volgens de achterban van de liberalen is het goed om eens een dagje te ontspannen.
Bekijk ook: Video | Mark Rutte uitgenodigd voor Zwarte Cross
Regels tijdelijke camping
Er zijn dit jaar afspraken voor mensen die tijdens de Zwarte Cross een gelegenheidscamping willen openen rondom ‘De Schans’. Belangrijke regels voor de tijdelijke campingeigenaren zijn dat ze zelf verantwoordelijk zijn voor de huisregels en de naleving daarvan. Daarom mogen mensen alleen een kampeerterrein openen als dit bij de gemeente is aangemeld. Ook mag er geen alcohol verkocht worden en zijn de eigenaren verplicht om toeristenbelasting af te dragen.
Bekijk ook: Regels voor tijdelijke campings Zwarte Cross
Geen hoofdstunt
De hoofdstunt met een enorme katapult op de Zwarte Cross gaat ook dit jaar niet door. De veiligheid kan, volgens De Gelderlander, opnieuw niet gegarandeerd worden. De belofte om dit jaar wel over de tent te vliegen, kan nu dus toch niet worden waargemaakt. Ondanks aanpassingen aan de katapult, is de stunt nog niet veilig genoeg. Organisator De Feestfabriek zegt tegenover het dagblad de situatie erg jammer te vinden.
Bekijk ook: Hoofdstunt Zwarte Cross opnieuw niet door
Andere indeling
De indeling van het Zwarte Cross-festivalterrein is voor de editie van 2017 behoorlijk op de schop gegaan. "We zijn alle paaltjes aan het uitzetten en daarmee is de officiële opbouw van start gegaan", vertelt coördinator Jeroen Brummelman aan REGIO8. In totaal moeten 1800 paaltjes worden geplaatst om het festivalterrein in te richten. Voor de editie van 2017 zijn er nogal wat verschuivingen op het terrein. Zo is de Dansvloer dit jaar verplaatst naar de gerestaureerde Engelse Schans. "Een perfecte entourage voor een mooi dansevenement", vindt Brummelman. Ook de Undercovertent, het For Farmers-terrein, The Bayou, The Road House en de Kroegenstraat hebben een andere locatie gekregen.
Bekijk ook: Indeling Zwarte Cross-terrein op de schop
Tot dan!
Ook LokaalGelderland is op de Zwarte Cross. Dus je kunt onze cameraman nog wel eens gaan spotten. Bied hem vooral een biertje aan! 😉
Veel plezier!