Inspiratie opdoen en kennis delen

Inspiratie opdoen en kennis delen

Op vrijdagmiddag 30 juni organiseert Mildred Lagerweij uit Harfsen samen met Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) een inspiratiedag over biodiversiteit op haar terrein. Deze inspiratiedag is bedoeld voor particulieren met een wat grotere tuin in de gemeente Lochem die verdieping zoeken over biodiversiteit en van elkaar willen leren. 

Mildred is ambassadeur voor de biodiversiteit in de gemeente Lochem. Sinds 2011 is zij al bezig met biodiversiteit op haar eigen terrein van 2,8 hectare. Elf jaar geleden bestond het erf vooral uit landbouwgrond. Door het aanleggen van een hoog- en laagstam boomgaard, moestuin, struweel- en scheerhagen, vogelbosjes, hakhoutbos, houtsingels, rommelhoekjes en het planten van heel veel bloembollen neemt de biodiversiteit ieder jaar toe. “Om de biodiversiteit verder te ontwikkelen, wissel ik graag ideeën, inspiratie, kennis en ervaring uit.”

Grote Poel

Het erf waarop zich ook een grote poel bevindt wordt begrensd door houtsingels, heggen en hagen waarin een grote diversiteit aan vogels, insecten, knaagdieren, vleermuizen en egels leven. Het erf is een voorbeeld van hoe je met het houden van paarden, schapen, kippen en loopeenden het landschap kunt versterken. Om een weiland ligt een pad met bloemenrand en meidoornhaag met lindebomen. Recent is een houtsingel aangelegd waar omheen een paddock Paradise is gerealiseerd. Een paddock Paradise is een looppad om het weiland heen waar de paarden onbeperkt rond kunnen lopen en verblijven.

Inspiratiedag voor buitenlui

De bijeenkomst van 30 juni is bedoeld om buitenlui uit de gemeente Lochem met elkaar te laten kennismaken en ervaringen te delen. Ambassadeurs zoals Mildred hebben ervaring met het verhogen van biodiversiteit op hun terrein en willen inwoners uit hun gemeente inspireren. “De inspiratiedag is bedoeld om kennis met elkaar te delen over hoe we over biodiversiteit denken. Dit is namelijk voor iedereen weer anders.” Na een introductie met koffie en thee start een rondwandeling op het erf. Mildred laat samen met SLG op haar terrein zien welke maatregelen er al genomen zijn om de natuur een handje te helpen. Met de deelnemers worden onderling tips en ideeën gedeeld over het verhogen van biodiversiteit in de eigen tuin. “Zelf ben ik al bij meerdere dagen geweest en bij andere ambassadeurs. Elke keer leer je weer nieuwe dingen en doe je inspiratie op. Samen een netwerk opbouwen en kennis delen, daar draait het deze dag om.” 

Aanmelden

Heb je ook een wat grotere tuin van 0,5 tot 5 hectare, niet agrarisch in gebruik en niet in het GNN en zoek je verdieping over biodiversiteit? Dan ben je van harte welkom bij het Praktijknetwerk. De bijeenkomst start om 15.00 uur met een inloop vanaf 14.30 uur. Het einde is om 17.00 uur. Je aanmelden voor de inspiratiedag bij doe je bij Mildred via [email protected].

Reageren? Mail de redactie via [email protected].
Op deze publicatie rust copyright.