Hierdoor was er meer commentaar op de Gondelvaart in Warnsveld dit jaar
- 27 augustus 2017
- LokaalGelderland
WARNSVELD - Dit weekend was er meer commentaar dan ooit om de Gondelvaart in Warnsveld. Het jaarlijkse evenement waarbij verlichte gondels over de Berkel varen.
Echter was het evenement dit jaar, voor het eerst, afgezet met hekken. Iets waar veel mensen over struikelde. “Het is toch geen Pinkpop?” aldus een voorbijganger. Een ander: “Het wordt zo nog een festival alleen voor de elite. Zo ziet het er nu in ieder geval wel uit.”
Lees verder onder de foto...

Geen mais meer
Robert-Jan Hulscher, organisator van het evenement, geeft uitleg waarom de hekken geplaatst zijn: “We hebben in voorgaande jaren een natuurlijke afscheiding gehad in de vorm van een maisveld, waarbij het mais al snel zo'n twee meter hoog is. De nieuwe eigenaar van het stuk land heeft besloten gras in te zaaien, dus de natuurlijke afscheiding is er niet meer. Daarom hebben we als afscheiding hekken geplaatst. Omdat het toch een evenement is waar je voor moet betalen en we niet willen dat mensen aan de overkant gratis staan te kijken.”
"De gondelvaart organiseren kost veel geld"
Aan de subsidies die het evenement krijgt hebben ze niet genoeg: “De gondelvaart is een evenement wat dermate prijzig is om te organiseren dat we ook de entreegelden moeten gebruiken. Als mensen dan de optie hebben om het gratis te bekijken lopen we waarschijnlijk fors inkomsten mis.”
De wind
De hekken leverde wel problemen op. Begin deze week zijn alle hekken geplaatst, echter lagen ze een paar dagen later weer om. Op social media werd al snel gesproken over dat ze in de problemen zaten. Maar het had een andere oorzaak: “De natuur had het ons lastig gemaakt. Er staat zo'n vijfhonderd vierkante meter aan hekken met zeil erop, dat bleef met wat wind natuurlijk niet staan. Het is wat onbekwaamheid omdat we dit voor het eerst doen op deze manier. Inmiddels zijn er ook steunen geplaatst.”
Lees verder onder de foto...

Dat het evenement onbemind lijkt te worden door de hekken heeft Hulscher geen boodschap aan: “Zoals ik aangaf, de gondelvaart organiseren kost veel geld. Het moet gewoon ergens van betaald worden.”
Lees ook: "Het ijzeren gordijn" langs de Berkel in Warnsveld