GemeenteBelangen Lochem: Helder  communiceren kan nog beter

GemeenteBelangen Lochem: Helder communiceren kan nog beter

Gemeentebelangen (GB) Lochem blikt terug op de afgelopen raadsperiode en kijkt vooruit naar de komende verkiezingen. De partij bespreekt welke beloftes uit het collegeakkoord nog niet volledig zijn uitgevoerd, welke lessen zijn geleerd en wat de speerpunten voor de toekomst zijn.

Niet gerealiseerde beloftes

Volgens GB Lochem is de bouw van woningen in Lochem Oost nog niet gestart. “We wisten dat het een zeer uitdagende wens was om binnen vier jaar op een nieuw terrein met alle procedures de eerste woningen te bouwen. Dit is dus echt niet gelukt.” De startnotitie voor Lochem-Oost+ is in 2025 vastgesteld, waarna gewerkt werd aan de ruimtelijke visie. Dit geldt voor de meeste woningbouwplannen in de kernen.

Ook de herinrichting rond het stationsplein is nog niet volledig afgerond: “Alleen het stationsgebouw en de strook langs de rondweg zijn nog niet klaar. De rondweg wordt in april 2026 geopend.” Een evenementen terrein is niet gerealiseerd. “Wij zijn van mening dat activiteiten ook in de binnenstad moeten kunnen blijven,” aldus GB.

Onderschattingen en uitdagingen

GB erkent dat het college enkele zaken heeft onderschat. “Het college begon vanuit de woonvisie eerst met het maken van kernvisies voor alle kernen. Dit heeft de nodige tijd gevraagd om daadwerkelijk met de verdere woningbouwontwikkelingen door te gaan. Van grondverwerving tot uitvoering lukt niet binnen vier jaar en dat hebben we onderschat. De procedures, participatie en onderzoeken duren erg lang. Tel daar de Raad van State procedures tijd bij op. Dat vindt GB jammer.”

Extra opdrachten vanuit de raad en een politieke crisis hebben het proces verder vertraagd. Ook de besluitvorming rond de scholenbouw in Laren heeft lang geduurd. Voor accommodatie en sport geldt dat het beleid wordt geactualiseerd en het sportakkoord herijkt, maar dat dit door capaciteitsproblemen nog niet volledig is afgerond.

Blik op de toekomst

Over de komende verkiezingen zegt GB: “Wij willen de lokale en betrouwbare partij in Lochem blijven, die verantwoordelijkheid neemt en een leidende rol in het gemeentebestuur.” De partij stelt zich verkiesbaar omdat veel onderwerpen nog in de steigers staan. “Onderwerpen zoals woningbouwplannen, het Vitaal Programma Buitengebied, de Woonzorgvisie, MFA Gorssel, participatieverordening en preventiebeleid hopen we de komende periode af te kunnen ronden.”

De belangrijkste speerpunten voor de komende raadsperiode zijn volgens GB: “Het Vitaal Programma Buitengebied, leefbare kernen, woningbouw, preventie en wegen. Met name het Vitaal Programma buitengebied is een wezenlijk onderdeel van de gemeente Lochem. De ruimte is schaars en de opgaven op het gebied van wonen, energie, landbouw en leefbaarheid zijn groot. Belangrijk hierin is de balans te zoeken tussen enerzijds behoud van natuur en anderzijds behoud van agrariërs en andere ondernemers in het buitengebied.”

GB benadrukt het belang van betrokkenheid en service naar alle inwoners: “Gemeentebelangen wil zoveel mogelijk betekenen, niet alleen voor onze kiezers en voor onze achterban, maar voor alle inwoners van de gemeente Lochem. ‘Het goede doen’. Zichtbaar, benaderbaar en onafhankelijk!”

Vertrouwen en participatie

GB wil het vertrouwen van inwoners versterken door “een gemeente te zijn die luistert, verbindt en samenwerkt, met heldere communicatielijnen. Burgerinitiatieven krijgen ruimte en ondersteuning. Burgers en de belangenverenigingen zijn de basis.”

Participatie wordt ingezet waar het speelt, maar met duidelijke verwachtingen. “We zetten in op transparantie, heldere communicatie, digitale toegankelijkheid en vermindering van de regeldruk. Integriteit, duidelijkheid en het zijn van ‘een goede buur’ zijn daarbij belangrijk.”

Reageren? Mail de redactie via [email protected].
Op deze publicatie rust copyright.