Gorssel gaat de BBQ-strijd aan in een Ode aan het Wild & BuitenLeven

Gorssel gaat de BBQ-strijd aan in een Ode aan het Wild & BuitenLeven

Zondag 30 november vindt voor de vierde keer de BBQ Battle van Gorssel plaats. Dit gebeurt tijdens het evenement Ode aan ’t Wild & BuitenLeven. Tien teams van twee tot drie personen nemen het daarbij tegen elkaar op.

Het mid-winter evenement is echt voor en door Gorssel, al zou initiator en mede-organisator Wico Mulder het ook erg leuk vinden om teams uit andere dorpen te verwelkomen. Dus inwoners van Eefde, Epse, Almen, Harfsen, Laren, Lochem of wellicht zelfs Barchem: laat je BBQ-talenten zien! Ode aan ’t Wild beleeft dit jaar de vierde editie. De laatste keer was in 2019, maar door corona bleef het daarna stil. Wico, die zelf ooit deelnam aan de battle, besloot het evenement nieuw leven in te blazen en stelde een team samen van zeven dorpsgenoten met onder andere Beau en Mike van Gasterij de Hoek.

Land Rover-dorp

Ook aan de aankleding is gedacht. Kraampjes vindt Wico niet zo stoer en passend bij het thema. Voor Buitenleven en BBQ moest het robuuster. Als Land Rover-liefhebber zag hij in deze iconische auto’s het perfecte decor voor ondernemers om zichzelf te presenteren. Zo verandert Gorssel in een heus Land Rover-dorp, met maar liefst 24 voertuigen op het marktplein en in de Hoofdstraat. Elk voertuig is  gekoppeld aan een lokale ondernemer, die zorgt voor de nodige “warme en lekkere” gezelligheid. Passend bij het thema werkt de organisatie ook aan een houten biersaloon.

Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn de Land Rover-stands te bezoeken, net als activiteiten van onder meer Brandweer Gorssel, die vuurkorven verzorgt en Scouting Gorssel, die leuke activiteiten voor kinderen organiseert. En natuurlijk dé publiekstrekker: de Gorsselse BBQ Battle. Wie mee wil doen, kan zich nu nog aanmelden.

De strijd aan de barbecue

De strijd draait om drie gerechten met wild. Elk team bereidt drie culinaire hoogstandjes die worden beoordeeld door een vakkundige jury van drie chef-koks uit Gorssel. Voor elk gerecht krijgen de teams één uur de tijd. Een van de gerechten wordt vooraf voorbereid en ter plekke afgemaakt. Dit gerecht is gekoppeld aan de publieksprijs: teams zorgen hierbij voor een amuse voor de voorbijgangers. De tweede opdracht is voor elk team gelijk, terwijl de derde een verrassingsopdracht is met een mysterybox. 

De eerste ronde start om 13.00 uur en rond 16.30 uur wordt de winnaar bekendgemaakt. Na de prijsuitreiking is er nog volop gelegenheid om gezellig na te praten en wat te drinken tot circa 21:00. In totaal zijn er vier prijzen te winnen, beschikbaar gesteld door lokale ondernemers uit Gorssel.

Het evenement is gratis toegankelijk voor bezoekers. Alleen teams die deelnemen aan de BBQ Battle betalen €45 inschrijfgeld. Kortom: een middag vol buitenleven, lekker eten en drinken, en volop gezelligheid voor Gorssel en de omliggende dorpen. Dit wil je niet missen.

Reageren? Mail de redactie via [email protected].
Op deze publicatie rust copyright.