Werken aan de Nettelhorsterbrug –  hoe is dat  eigenlijk?

Werken aan de Nettelhorsterbrug – hoe is dat eigenlijk?

Eind augustus was het zover: de Nettelhorsterbrug bij Lochem werd in één weekend op haar plek gevaren. Een spectaculair moment waar veel Lochemers – live of online – met spanning naar keken. Projectmanager Max Schurink van de Provincie Gelderland stond er met zijn neus bovenop en vertelt hoe bijzonder dit project voor hem is.

Wie al wat langer in Lochem woont, weet dat er al sinds de jaren 80 en met name na de oplevering van de Rondweg-West in 1992 gesproken wordt over een Noordelijke Rondweg. Toch duurde het even voordat de plannen concreet werden. “We liepen tegen obstakels aan,” legt Max uit, die sinds januari 2016 bij het project betrokken is. “De inpassing in de bestaande structuur van Lochem was een uitdaging. Daarbij moesten we kiezen: of binnen het budget blijven en genoegen nemen met minder mogelijkheden, of meer budget vragen om het plan echt goed uit te voeren. Gelukkig bleek er veel begrip vanuit de Provinciale Staten voor het belang van dit project en kwam er extra ruimte om het goed te doen.”

Die extra ruimte zie je nu terug in het resultaat: de imposante Nettelhorsterbrug die schuin over het Twentekanaal loopt, een nieuw stationsgebied, veilige overgangen voor fietsers en wandelaars en de parallelweg bij de Intratuin. Stuk voor stuk verbeteringen die Lochem beter bereikbaar en veiliger maken.

Een weekend om niet te vergeten

Het invaren van de brug was een megaklus. “Het was spectaculair om te zien,” vertelt Max enthousiast. “Die enorme brug, met de muurschildering op de achtergrond, stapje voor stapje op zijn plek… dat heeft echt indruk gemaakt. Het plaatje waar we al die tijd naartoe hebben gewerkt, werd werkelijkheid.” Ruim vijftig mensen waren dat weekend in de weer om alles goed te laten verlopen. Veel mensen zagen – live of online – hoe precies dit werk was. “Stapje voor stapje kwam de brug steeds meer op haar plek. Dit gaf ook een duidelijk beeld waarom het invaren eerder was uitgesteld. Wind is bij het invaren zo’n belangrijke factor dat je hier geen fouten in mag maken. Het oprijden van de brug op de pontons moest heel langzaam gebeuren. Het invaren halverwege onderbreken vanwege slecht weer was geen optie.”

Voor veel Lochemers voelde het alsof hun eigen brug eindelijk werkelijkheid werd. “Ik hoorde mensen praten over ‘hun’ brug. Die betrokkenheid van de inwoners geeft zoveel voldoening.”

Nog even geduld

En nu? Wanneer kunnen we eroverheen rijden? Max begrijpt de nieuwsgierigheid. “Ik snap dat mensen denken: de brug staat er, dus we kunnen toch gaan? Maar er moet nog best veel gebeuren. Delen van de brug zijn nog niet opgevuld, relingen en asfalt moeten worden aangebracht, wegen aangesloten en de definitieve route aangelegd. Het kost tijd, en ook het weer speelt nog een rol.”

Ondertussen is er al veel veranderd. Het begon eigenlijk al met de verbreding van het kruispunt Larenseweg. Ook de nieuwe kruisingen en de parallelwegen van de Kwinkweerd en bij de Intratuin hebben inmiddels hun plek ingenomen in het dagelijkse verkeer. Max ziet de vooruitgang met trots. “Lochem is er echt op vooruitgegaan. Voor mij persoonlijk kende dit project meerdere hoogtepunten, zoals de verbetering van het stationsgebied, maar het invaren van de brug was zonder twijfel het absolute hoogtepunt.  Die ga ik straks zeker uitproberen als hij klaar is.”

Reageren? Mail de redactie via [email protected].
Op deze publicatie rust copyright.