Nieuwe campagne ‘Landen in Lochem’ zet gemeente op de kaart als plek voor rust, groei en bewust leven
- Nieuws
- vandaag
- Laura van der Linde
REGIO - De gemeente Lochem is rijk aan natuur, ruimte en bijzondere ondernemers die allemaal op hun eigen manier bijdragen aan een duurzamere en bewustere manier van leven. Met de campagne Landen in Lochem willen we deze unieke kracht beter zichtbaar maken. De campagne, die loopt van april tot en met oktober 2025, richt zich op bezoekers die op zoek zijn naar rust, natuur, persoonlijke groei en zingeving, maar ook op de bewoners zelf, die steeds vaker bewust kiezen voor een leven dicht bij zichzelf en de natuur.
Waar men vroeger voor stilte of inspiratie naar verre oorden als Ibiza of Bali reisde, blijkt diezelfde kracht verrassend dichtbij te vinden, in de Achterhoek. Lochem ontwikkelt zich in rap tempo tot een plek waar natuur, duurzaamheid en zelfontplooiing samenkomen. Denk aan initiatieven als De Patrijs, Het Gagel, Amadorra, Athanor of Domein Groot Besselink. Steeds meer ondernemers organiseren kleinschalige, waardevolle activiteiten: van stiltewandelingen en paardencoaching tot retraites, intuïtief schilderen, meditatie en duurzame zelfoogsttuinen.
De campagne speelt in op een groeiende behoefte in de samenleving: mensen willen vertragen, tot zichzelf komen en bewuste keuzes maken, zowel privé als zakelijk. Landen in Lochem wil laten zien dat Lochem dé plek is waar dat allemaal mogelijk is. Niet alleen voor bezoekers, maar ook voor inwoners en ondernemers die lokaal samenwerken aan een betekenisvolle toekomst.
Op de landingspagina op de website van VVV Lochem – vvvlochem.nl/landen-in-lochem – kunnen geïnteresseerden kennismaken met een aantal bedrijven en inspiratie opdoen. De activiteiten en mogelijkheden zijn gecategoriseerd. Op dit moment zijn dat zo’n twintig bedrijven, maar er is uiteraard ruimte voor veel meer.
Een leuk moment binnen de campagne is de thematische Week van..., die loopt van 24 september tot en met 30 september. Een aantal lokale ondernemers organiseert kennismakingsactiviteiten, waar inwoners en bezoekers kennis kunnen maken met het veelzijdige aanbod in de regio. De activiteiten zijn te vinden op de landingspagina.
Om de campagne onder de aandacht te brengen, is er een e-book gemaakt en is er een gedrukte versie verkrijgbaar bij de VVV en de deelnemende bedrijven. Ook wordt er een aantal socialmedia-advertenties uitgezet en is er een blog op het landelijke platform van zin.nl geplaatst.
Volgens initiatiefnemer Laura van der Linde, toeristisch marketeer, is het de moeite waard om de gemeente Lochem eens op deze manier op de kaart te zetten:
‘Het is een vorm van toerisme en vrijetijdsbesteding die uitstekend bij onze gemeente past. Het legt geen druk op de natuur en doet recht aan alle ondernemers die zich met de genoemde onderwerpen bezighouden. Er is nu een mooi begin met een aantal enthousiaste ondernemers en bij veel animo kunnen we altijd opschalen.’
Wie landt in Lochem, komt verder.
Voor vragen of opmerkingen over Landen in Lochem kun je een mail sturen naar [email protected]