Verhuizen jonge vluchtelingen naar Ampsenseweg? Gemeente en COA maken afspraken

Verhuizen jonge vluchtelingen naar Ampsenseweg? Gemeente en COA maken afspraken

De gemeente Lochem en het COA hebben een overeenkomst gesloten over de mogelijke verhuizing van 65 alleenstaande minderjarige vluchtelingen (amv’ers) naar de Ampsenseweg. Deze kan pas ingaan zodra het COA eigenaar is van het terrein. Daarover zijn zij in onderhandeling.

De jongeren verblijven nu in hotel Paasberg, dat tijdelijk als opvanglocatie fungeert. Gemeente en COA willen dat zij, zodra mogelijk, verhuizen naar de Ampsenseweg. Het college wil hen graag in Lochem houden.

Voorbereidingen asielzoekerscentrum

In de overeenkomst is ook afgesproken dat de gemeente en het COA gaan overleggen over de vestiging van een asielzoekerscentrum op dezelfde locatie. Hiervoor worden omwonenden, bedrijven, onderwijs en zorginstellingen uitgenodigd om mee te denken.

Het streven is dat de jongeren uiterlijk eind augustus verhuizen. Op het terrein aan de Ampsenseweg woonden eerder al jongeren via zorginstelling Pactum. Pactum vertrekt eind juli.

Participatie voor verdere invulling

Wethouder Michiel Rijsberman: “We starten met de opvang van amv’ers. Voordat we ook asielzoekers gaan huisvesten, gaan we eerst in gesprek met de omgeving over de werkafspraken.” Na deze gesprekken worden de afspraken vastgelegd in een bestuursovereenkomst tussen de gemeente en het COA.

Achtergrond

De gemeenteraad besloot in september 2024 dat er plaats komt voor 250 asielzoekers, waaronder 65 amv’ers. De locatie aan de Ampsenseweg 10-20 is aangewezen als opvanglocatie. Het COA wil het terrein aankopen en is verantwoordelijk voor de opvang.

Reageren? Mail de redactie via [email protected].
Op deze publicatie rust copyright.